تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا

تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا

تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا

در این مقاله در خصوص تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا صحبت خواهیم کرد. اگر توانایی مالی لازم برای خرید یا راه اندازی کسب‌ و کار در کانادا را دارید، می توانید به مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری فکر کنید. مسیرهای زیادی برای اخذ اقامت وجود دارد، برخی در زیر گروه برنامه های فدرال و برخی در زیر گروه استان ها قرار دارد.

برای اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا باید مبلغی بین حداقل ۱۰۰ هزار دلار تا ۵۰۰ هزار دلار کانادا را بتوانید سرمایه گذاری کنید. از طریق روش های سرمایه گذاری که در ادامه به آن اشاره می‌شود، می توانید ابتدا ویزای کار بگیرید و پس از ورود به کانادا و کسب حداقل یک سال تجربه کاری، برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید.

اخذ اقامت کانادا از طریق خرید بیزینس

امروزه یکی از راه های اخذ اقامت کانادا و سپس اخذ اقامت دائم این کشور، خرید کسب و کار در کانادا و یا راه اندازی بیزینس در این کشور می باشد. در واقع با این روش سرمایه گذاری در کانادا می توانید به کانادا مهاجرت کنید و کسب و کار خود را برای همیشه در این کشور داشته باشید. کسب و کار مورد نظر می تواند یک شرکت یا هر کسب و کاری مانند آنچه در ایران انجام می دهید باشد. محل کسب و کار نیز ممکن است متعلق به صاحب کسب و کار یا اجاره باشد.

با این حال، تحت شرایط خاصی، ممکن است واجد شرایط خرید یک کسب و کار کانادایی باشید. اولین قدم در این راه، یافتن یک فرصت تجاری فعال و مناسب است. احتمالاً می‌پرسید چگونه؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا تمامی اطلاعات لازم برای خرید یک کسب و کار مناسب در کانادا را به دست آورید.

هنگامی که می خواهید در کانادا صاحب کسب و کار شوید، دو گزینه دارید:

 1. خرید یک کسب و کار فعال که در حال حاضر در دسترس است (Buying an existing business)
 2. راه اندازی یک کسب و کار جدید (Starting a new Business)

گزینه ای که انتخاب می کنید پیامدهای مالیاتی متفاوتی دارد و بر میزان درآمد مشمول مالیات دارایی های آن بیزینس تأثیر می گذارد.

دو راه برای خرید یک کسب و کار فعال در کانادا وجود دارد. یا مبلغ مشخصی را برای کل تجارت پرداخت می کنید یا بخشی از سهام آن را می خرید که باید بیش از 51 درصد باشد. از آنجایی که یک شرکت، یک شخص حقوقی جداگانه است و می تواند دارایی به نام خود داشته باشد، تغییر در مالکیت سهام شرکت تاثیری بر ارزش مالیاتی دارایی های متعلق به شرکت نخواهد داشت.

شرایط خرید بیزینس در کانادا چیست؟

داشتن تجربه مدیریت یا مالکیت یک کسب و کار در ایران به مدت حداقل سه سال (مالکیت به معنای داشتن تمام یا حداقل 10 درصد سهام شرکت است)

داشتن دارایی و سرمایه کافی برای خرید بیزینس در کانادا

تمام یا حداقل 51 درصد از سهام کسب و کار را در کانادا خریداری کنید

داشتن مدرک دیپلم یا بالاتر

داشتن مهارت های اولیه زبان انگلیسی (ارائه مدرک زبان الزامی نیست)

تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا

 

روش‌های یافتن و خرید کسب و کار در کانادا

شما باید بدانید که چگونه یک کسب و کار در کانادا پیدا کنید و سپس بخرید. واقعیت این است که خرید یک کسب و کار در کانادا کار ساده ای نیست و اگر برای اولین بار است که اینمی خواهید این کار را انجام دهید، حتما کسب و کار مناسب در کانادا را از طریق یک یا چند روش زیر پیدا کنید و سپس بخرید:

مجلات و خبرنامه های سرمایه گذاری تجاری اغلب در مناطق پرجمعیت یافت می شوند. به عنوان مثال، در جنوب انتاریو، تعدادی نشریه رایگان مانند Business Exchange  وجود دارد که در دکه های روزنامه فروشی در سراسر منطقه تورنتو بزرگ (GTA) موجود است.

برخی از نشریات تخصصی تجارت مربوط به صنعت مد نظر شما نیز وجود دارد. بنابراین آن ها نیز منبع مفید دیگری هستند، زیرا اکثر مشاغل مرتبط برای فروش در این بخش طبقه بندی می شوند. می توانید لیستی از بسیاری از مجلات تجاری کانادا را به صورت آنلاین در سایت سایت مطبوعات تجاری  بیابید.

روزنامه ها همچنین دارای بخش های طبقه بندی شده ای هستند که می توانید لیست های مشاغل محلی را پیدا کنید. به دنبال کسب و کارهای اصیل و محلی باشید، اما مراقب فرصت های تجاری مشکوک باشید.

اینترنت سرعت تجارت را افزایش می دهد و در نتیجه برقراری ارتباط بین مشاغل مختلف در سراسر جهان بسیار آسان تر می شود. شما می توانید کسب و کار مورد نظر خود را از طریق سایت های فروش کسب و کار در کانادا پیدا کنید.

ارتباط کلامی و محاوره ای می تواند راهی عالی برای یادگیری و کسب آگاهی در مورد کسب و کاری باشد که مالک آن قصد فروش آن را دارد اما ممکن است در لیست های کسب و کارهای برای فروش در روزنامه ها و نشریات نباشد.

کارگزاران و واسطه ها هم می توانند در معرفی فرصت های کسب و کار کانادا به شما کمک کنند. البته در نظر داشته باشید که این فرایند شامل هزینه هم خواهد بود.

بهترین سایت های خرید بیزینس در کانادا

با مراجعه به سایت های خرید کسب و کار در کانادا و انتخاب شهر یا استان مورد نظر خود می توانید مشاغل موجود برای فروش را مشاهده کنید. برخی از بهترین سایت های فروش تجاری در کانادا عبارتند از:

آیا خرید هر کسب و کاری برای اخذ اقامت کانادا مناسب است؟

باید گفت که پاسخ به این سوال، منفی است. خرید هر کسب و کاری در کانادا به معنای موفقیت اخذ اقامت کانادا نیست. برای خرید بیزینس به منظور اخذ اقامت کانادا باید شرایط زیر برای کسب و کار شما وجود داشته باشد.

1-کسب‌وکاری بخرید که در صنایع مهم اقتصادی یا بخش‌های کلیدی است.

مانند: معدن، هوا فضا، حمل و نقل، صادرات، فناوری های سبز، خدمات مالی، صادرات، آبزی پروری، صنایع مرتبط با گردشگری، فناوری اطلاعات، انرژی، امنیت سایبری و ..

2- کسب و کارهای زیر جزو مواردی است که آفیسران های کانادا تمایلی به آن ها ندارد.

مانند: احداث مسافرخانه یا مهمان خانه های شبانه روزی، کارواش های اتوماتیک، رهن فروش، بیزینس های ارائه دهنده وام های روز پرداخت، فروش کالای دست دوم، دلالی املاک، مراکز تنینگ (برنزه کردن)، مشاغل خانگی و مزارع کشت خانگی، فروش ابزارهای نامتعارف، خشکشویی سلف سرویس و ..

3- کسب و کاری بخرید که برای جامعه کانادا منافع در بر داشته باشد.

مانند: افزایش فعالیت های مرتبط با تحقیق و توسعه فناوری، ارائه محصولات و خدمات به مناطق کم تر برخوردار کانادا، کمک به افزایش صادارات کانادا، استفاده از فناوری های پاک و نوین و ..

4- کسب و کاری را خریداری کنید که حداقل 12 ماه از شروع کار آن گذشته  باشد.

 

اخذ اقامت کانادا از طریق ICT

یکی از راه های اخذ اقامت کانادا، از طریق ویزای ICT کانادا می باشد. ICT مخفف Intra-Company Transfer است.

تحت برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، مشاغل بین المللی که دارای شرکت مادر، شعب، شرکت های تابعه یا وابسته در کانادا هستند، می توانند کارمندان کلیدی خود را از طریق ویزای ICT کانادا یا انتقال بین شرکتی به خارج از کانادا منتقل کنند.

اگر در یک شرکت بین المللی کار می کنید و شغلی کلیدی دارید، ویزای انتقال درون شرکتی کانادا می تواند راه مناسبی برای مهاجرت شما به کانادا باشد.

ویزای ICT نوعی ویزای کار موقت کشور کانادا است و مختص شرکت های بین المللی است که در خارج از کانادا واقع شده اند و دفتری در کانادا دارند. این شرکت ها به منظور توسعه کسب و کار خود و یا انتقال کسب و کار خود به کانادا، تعدادی از کارکنان عالی رتبه و متخصص خود را به شرکت کانادایی خود منتقل می کنند. چه شرکتی می تواند اقدام کند؟ هر شرکت بین المللی که بتواند نشان دهد که انتقال نیروی کار به کانادا تأثیر مثبتی بر کیفیت خدمات آ نها به کانادایی ها دارد. پس منافع کانادایی ها دخیل است؟ بله، خدمت به این شرکت در نهایت منجر به بهبود زندگی و سود کانادایی ها خواهد شد.

 

اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی

کارآفرینی اساساً به معنای راه اندازی یک کسب و کار، اجرای یک ایده تجاری جدید یا خرید یکی از بیزینس های موجود در استان های کانادا است که به شما امکان می دهد ویزای کارآفرینی کانادا را دریافت و موفق به اخذ اقامت کانادا شوید.

استان های کانادا هر ساله با برنامه های مختلف کارآفرینی مهاجران زیادی را به خود جذب می کنند. برنامه های کارآفرینی استانی از جمله برنامه های مهاجرت استانی یا PNP بوده و یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا محسوب می شود.

در این مقاله به انواع برنامه های کارآفرینی استانی، شرایط اخذ ویزای کارآفرینی کانادا، مراحل اخذ اقامت از طریق کارآفرینی و سایر مطالب مرتبط می پردازیم.

تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا

 

برنامه های کارآفرینی در کانادا چگونه است؟

هر یک از استان های کانادا با توجه به شرایط خود، مقرارات و محدودیت هایی را برای راه اندازی کسب و کار تعرف کرده اند. لذا قبل از تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا لازم است نسب به این شرایط مطالعه کافی داشته باشید.

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق کارآفرینی

شرایط برنامه های کارآفرینی در هر استان کانادا با یکدیگر متفاوت است اما به طور کلی برای اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن سابقه مالکیت کسب و کار یا مدیریت ارشد کسب و کار (مقدار در برنامه های مختلف کارآفرینی متفاوت است)
 • ارائه مقدار کافی دارایی یا مقدار سرمایه گذاری یا هر دو
 • داشتن نمره آیلتس جنرال یا TCF فرانسوی، TEF (برای همه برنامه های کارآفرینی لازم نیست)
 • انجام مصاحبه در صورت درخواست استان مورد نظر
 • سفر اکتشافی (برای همه برنامه های کارآفرینی ضروری نیست، اما انجام آن می تواند منجر به امتیاز بیشتری شود)
 • ارائه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا
 • پرداخت سپرده (شامل همه استان ها نمی شود)
 • داشتن سلامت جسمانی
 • نداشتن سابقه بد

مبلغ سرمایه گذاری برای اخذ اقامت کانادا

برای اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا در استان های آن، باید دو یا سه نوع هزینه ارائه دهید. این هزینه ها عبارتند از: مبلغ خالص دارایی، مبلغ سرمایه گذاری و سپرده.

مقدار خالص ارزش: این شامل ارزش پولی تمام دارایی ها و دارایی های شما در کشور شما می شود. این دارایی نیازی به خرج کردن یا واردات سرمایه آن به کانادا ندارد.

مبلغ سرمایه گذاری: این مقدار پولی است که برای شروع یا توسعه کسب و کار خود در کانادا نیاز دارید و باید آن را وارد کانادا کنید.

سپرده: ودیعه مبلغی است که در برخی از برنامه های کارآفرینی استانی باید به صورت امانی و به عنوان حسن انجام کار به دولت استان پرداخت کنید که در صورت انجام تعهدات خود در خصوص الزامات برنامه کارآفرینی آن استان .

جدول زیر هزینه های مربوط به برنامه های کسب و کار و کارآفرینی در استان های مختلف کانادا را نشان می دهد.

 

تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا

تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا

تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق استارتاپ

ویزای استارتاپ کانادا برای کارآفرینانی است که قصد دارند ایده های نوآورانه خود را در کانادا اجرا کنند. این کارآفرینان پس از دریافت نامه حمایت از سازمان های مجاز، برای خود و تمامی اعضای خانواده، برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند. این نوآوران با بخش خصوصی کانادا ترکیب می شوند تا کسب و کارهایی را در مقیاس جهانی شکل دهند.

این کشور با ویزای استارت آپ کانادا به دنبال جذب کارآفرینانی است که پتانسیل راه اندازی شرکت های نوآورانه را دارند و می توانند شغل ایجاد کنند. اخذ اقامت کانادا با ویزای استارتاپی کانادا با هدف ایجاد فضای رقابتی در جذب استارت آپ ها راه اندازی شده است و نگاه کانادا به آینده این ویزا بسیار روشن است.

شرایط متقاضی ویزای استارت آپ کانادا

 • آیلتس پنج داشته باشید
 • نامه ساپورت بگیرید

تامین حداقل میزان سرمایه‌گذاری ویزای استارت آپ توسط سرمایه گذرات خطر پذیر، فرشته و سایر سازمان ها:

اگر سرمایه شما توسط شرکت‌های سرمایه‌گذار خطرپذیر (Venture capital funds) تامین می‌شود: ۲۰۰,۰۰۰ دلار

اگر سرمایه شما توسط گروه‌های سرمایه‌گذار فرشته (Angel investor groups) تامین می‌شود: ۷۵,۰۰۰ دلار

اگر سرمایه شما توسط انکوباتورها (business incubator) یا همان مراکز رشد تامین شود، نیازی به تامین هزینه اولیه نخواهید داشت و باید در برنامه آن‌ها پذیرفته شوید.

اگر سرمایه شما از چند سازمان مختلف تامین می‌شود، حداکثر مبلغ سرمایه گذاری مد نظر قرار می‌گیرد.

 • حداقل یک سال تحصیلات دانشگاهی داشته باشید
 • سوء پیشینه نداشته باشید
 • بتوانید حداقل برای 6 ماه، خود و خانواده خود را ساپورت کنید
 • با ویزای استارتاپ نمی توانید در استان کبک مستقر شوید
 • حداقل دارای 10% حق رای بیزینس خود باشید

هفت خان ویزای استارتاپ کانادا

مرحله اول: سعی کنید یک ایده خوب و کاربردی ارائه دهید، نه هر ایده دم دستی ای. ایده شما باید بر پایه تکنولوژی و در مقیاس جهانی باشد. تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا نقش بسیار مهمی در ارائه کسب و کار شما به سرمایه گذاران دارد. آن را با حساسیت بالایی انجام دهید.

مرحله دوم: خوش بین باشید، وقتی ارائه شما به خوبی پیش رفت و مرحله اول را پشت سر گذاشتید که البته خود هفت خوانی به تنهایی است. بعد از توافق با سازمان حامی، نامه حمایت را دریافت خواهید کرد. همزمان با ارسال نامه حمایت توسط سازمان حمایت کننده، تعهد نامه را به اداره مهاجرت کانادا نیز ارسال می کنند.

مرحله سوم: حالا شما نامه حمایت را دارید. نوبت کار با اداره مهاجرت کانادا رسیده است. مدارک را تهیه و آماده کنید و درخواست ویزای اقامت و ویزا کار (برای افراد ضروری)‌ را برای آن ها ارسال کنید.

مرحله چهارم: بین سه تا شش ماه پاسخ درخواست ویزای کار شما آماده می شود. به یاد داشته باشید همزمان پروژه اقامت دائم شما در جریان است. پس هنوز تحت نظارت اداره مهاجرت هستید.​

مرحله پنجم و شش: در صورتی که اداره مهاجرت کانادا تصمیم به چک کردن پروژه شما داشته باشد اینجا دخالت سازمان‌های دیگری پیدا می‌شود. در مرحله peer review یکی از این نهادها شروع به جمع‌آوری اطلاعات می‌کند. اطلاعات از سازمان حامی و اداره مهاجرت گرفته می‌شود و نتیجه بررسی به اداره مهاجرت داده می‌شود.

مرحله هفتم: به شما تبریگ می گوییم، شما موفق به اخذ اقامت کانادا از طریق ویزای استارتاپ شده اید.

ما چه کمکی به شما می توانیم بکنیم

مجموعه طرح نویس با کسب دانش و تجربه چند ساله در زمینه تهیه بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا، می تواند در تهیه این مدرک مهم شما را یاری دهد تا در کنار پیش برد سایر مراحل، دغدغه ای بابت بیزینس پلن خود نداشته باشید. بیزینس پلن اخذ اقامت سرمایه گذاری کانادا منطبق با سرفصل های استاندارد بین المللی، آمار روز تجاری، انجام محاسبات مالی با به روز ترین نرم افزارهای مالی (کامفار) و در نظر گرفتن شرایط سرمایه گذاری در استان مورد نظر شما تهیه و تدوین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه