ملزومات برنامه نویسی زامارین

سلام تواین پست میخوام ملزومات برنامه نویسی زامارین براتون توضیح بدم. اگر هنوز با زامارین آشنا نیستید ، بهتون پیشنهاد میکنیم به این پست برای آشنایی بیشتر مراجعه کنید.

برای نصب ملزومات برنامه نویسی زامارین ما هفت تا مرحله داریم که به صورت زیر هستند:

 

ملزومات برنامه نویسی زامارین

تو مرحله اول ما باید visual studio نصب کنیم . ویژال استدیو IDE معروف شرکت مایکروسافت است که برای تولید وبسایت ها ، وب اپلیکیشن ها و اپلیکیشن های ویندوزاستفاده می شود . ما تو این دوره از نسخه Community ویژال استدیو2015 که رایگانه استفاده می کنیم. (اصلا نیازی به نصب نسخه های pro یا Enterprise ندارید این نسخه تمامی امکانات رو دراختیارتون قرار میده )
مرحله بعدی نوبت نصب (JDK (Java Development Kit یا کیت توسعه جاواست که از زمان معرفی جاوا ، پراستفاده ترین کیت توسعه نرم افزاری است.
در مرحله سوم نوبت نصب (Android SDK (software development kit یا کیت توسعه نرم افزاری اندرویده که در برنامه نویسی اندروید با اندروید استدیو هم از همین SDK استفاده میشه.
مرحله چهارم نصب (NDK (Native Development Kit یا کیت توسعه بومی اندرویده که کارش تزریق اسمبلی های دات نت داخل کتابخانه های بومی است که زامارین در پشت صحنه از این استفاده میکنه .
مرحله پنجم که نصب (Gtk# (GIMP Toolkit است که یک کتابخانه به زبان سی است وهدفش ارائه ابزارهای برای طراحی واسط کاربری با کیفیت و سرعت بالاست.که نصبش ضروری نیست چون ما داریم از ویژال استدیو استفاده می کنیم.
تو این مرحله نوبت به نصب خود زامارین میرسه که حداقل روی ویژال استدیو 2013 نصب میشه.
و در مرحله اخر باید یک حساب کاربری (که رایگانه) در سایت زامارین درست کنید (xamarin.com) و اونو داخل ویژال استدیو وارد کنید.
لینک دانلود پیش نیاز ها در زیر قرار داره و شما می تویند به صورت رایگان دانلود کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه