نحوه استفاده از متدهای آپارات در اندروید استودیو

API چیه و چه کاربردی داره؟

میتونم به جرات بگم که امروزه APIها دنیای مدرن وب رو تحت تاثیر خودشون قرار دادند و کارهای برنامه نویسا رو راحتتر کردند ? به طوری که شما برای تعامل داشتند با برنامه های کاربردی و مشهور دیگه هیچ مشکلی ندارید و به راحتی از طریق APIها می تونید باهاشون تعامل داشته باشید و از داده ها و اطلاعاتشون در برنامه خودتون استفاده کنید .

اگر تا حالا توی مباحث برنامه نویسی شرکت کرده باشید ؛ شاید به کرات کلمه API رو از زبون برنامه نویس های مختلف شنیده باشید ؛ اما چون هیچ اطلاعاتی راجع به اون نمی دونستید یک غولی وحشتناکی از اون برای خودتون ساختید .

API درواقع مختصر شده کلمه (Application Programming Interface) هست ؛ که کار اصلیش این که ، ارتباط بین دوتا نرم افزار رو راحتتر میکنه به صورتی که اون دو نرم افزار در یک چهار چوب و قالب خاص می تونند کارهای خودشون رو انجام بدند . شما با استفاده از API میتونید اطلاعات و داده های خودتون رو ، در یک قالب و چهارچوب معین و مشخص برای یک نرم افزار دیگه ارسال کنید ؛ تا بتونه از داده ها و اطلاعات برنامه شما (البته منظور اطلاعاتی هست که شما اجازه ارسالش رو دادید) استفاده کنه . که حالا این امکانی که گفتم به صورت برعکسش هم هست ، یعنی این که شما یک سری از اطلاعات رو در یک قالب مشخص از یک نرم افزار دیگه دریافت می کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه