طرح توجیهی تولید کیسه هوای خودرو

 

طرح توجیهی تولید کیسه هوای خودرو

در این مقاله به معرفی ابعاد مختلف طرح توجیهی تولید کیسه هوای خودرو از حیث ضرورت تولید، الزامات تولید، مواد اولیه و معرفی ماشین آلات مربوطه و همچنین برآورد اقتصادی طرح به اجمال پرداخته شده است.

کیسه هوا یک بالشتک بادی است که برای محافظت از سرنشینان خودرو در برابر صدمات جدی در صورت برخورد طراحی شده است. کیسه هوا بخشی از سیستم مهار بادی است که به عنوان سیستم مهار بالشتک هوا (ACRS) یا سیستم مهار کننده اضافی کیسه هوا (SRS) نیز شناخته می شود، زیرا کیسه هوا برای تکمیل حفاظت ارائه شده توسط کمربند ایمنی طراحی شده است. استفاده از کمربندهای ایمنی هنوز برای ثابت نگه داشتن سرنشین در محل مورد نیاز یک ضرورت است، به ویژه در ضربه های جانبی، ضربه های پشتی و در حال چرخش. کیسه های هوا با تشخیص برخورد، بلافاصله باد می شوند تا سرنشین در معرض دید را با یک بالش بزرگ پر از گاز محافظت کند.

سیستم کیسه هوا معمولی شامل یک ماژول کیسه هوا (یک باد کننده یا ژنراتور گاز و یک کیسه هوا)، سنسورهای تصادف، یک واحد نظارت تشخیصی، یک سیم پیچ اتصال فرمان و یک لامپ نشانگر است. این قطعات همه توسط سیم کشی به هم متصل شده و از باتری خودرو تغذیه می کنند. سیستم های کیسه هوا پس از خاموش شدن احتراق یا پس از قطع شدن باتری، شارژ ذخیره می کنند. بسته به مدل، منبع تغذیه پشتیبان بین یک ثانیه تا ده دقیقه طول می کشد. از آنجا که اجزای حیاتی برای عملکرد سیستم ممکن است سال ها در حالت خاموش بمانند، مدار کیسه هوا در طول هر راه اندازی یک “خودآزمایی” داخلی انجام می دهد، که معمولاً با چراغ روی صفحه ابزار نشان داده می شود که در هر راه اندازی به طور مختصر می درخشد.

سنسورهای تصادف طوری طراحی شده اند که از باد شدن کیسه هوا در هنگام عبور خودرو از ناهمواری یا گودال یا در صورت برخورد جزئی جلوگیری می کنند. باد کننده در یک ماژول متشکل از یک کیسه نایلونی بافته شده و یک روکش پد پلاستیکی جدا شده قرار می گیرد. این ماژول به نوبه خود در فرمان برای برنامه های سمت راننده و بالای قسمت دستکش برای کاربردهای سرنشینان جلو جای می گیرد.

مواد اولیه مورد نیاز تولید کیسه هوای خودرو

همانطور که در بالا گفته شد، سیستم کیسه هوا شامل یک ماژول کیسه هوا، سنسورهای تصادف، یک واحد نظارت تشخیصی، یک سیم پیچ اتصال فرمان و یک چراغ نشانگر است. هم در این بخش و هم در قسمت بعدی (“فرآیند تولید”) روی خود ماژول کیسه هوا تمرکز می شود.

ماژول کیسه هوا دارای سه قسمت اصلی است: کیسه هوا، باد کننده و پیشرانه. کیسه هوا از پارچه نایلونی بافته شده است و بسته به نیاز خاص خودرو می تواند در اشکال و اندازه های مختلف باشد. جنس کیسه هوای سمت راننده با روکش محافظ حرارتی ساخته شده است تا از پارچه در برابر سوزش، به ویژه در نزدیکی مجموعه بادکننده، در هنگام استقرار محافظت کند. پودر تالک یا نشاسته ذرت نیز برای پوشاندن کیسه هوا استفاده می شود. هر دو ماده از چسبیدن پارچه به یکدیگر جلوگیری می کنند و جمع آوری آن را آسان تر می کنند.

فرآیند تولید کیسه هوای خودرو

تولید کیسه هوا شامل سه مجموعه مجزا مختلف است که با یکدیگر ترکیب می شوند و محصول نهایی، ماژول کیسه هوا را تشکیل می دهند. پیشرانه باید تولید شود، اجزای باد کننده باید مونتاژ شوند و کیسه هوا باید بریده و دوخته شود. برخی از تولیدکنندگان قطعاتی را که قبلاً تولید شده اند، مانند کیسه های هوا را خریداری می کنند و سپس ماژول کامل کیسه هوا را مونتاژ می کنند.

کد آیسیک طرح توجیهی تولید کیسه هوای خودرو

متداول ترین دسته بندی و طبقه بندی در فعالیت های اقتصادی همان تقسیم بندی آیسیک است. تقسیم بندی آیسیک طبق تعریف عبارت است از: طبقه بندی و دسته بندی استاندارد بین المللی فعالیت های اقتصادی، این دسته بندی با توجه به نوع صنعت و محصول تولید شده به هر یک از کدهای دو، چهار و هشت و ده رقمی اختصاص داده می شود، کدهای آیسیک مرتبط با طرح توجیهی تولید کیسه هوای خودرو در زیر آورده شده است.

کدآیسیک سیستم کیسه هوای خودرو: 3190612312

کد آیسیک کیسه هوای خودرو: 3430512525

  • هم اکنون 4 واحد تولید کننده کیسه هوای خودرو در استان های تهران، خراسان رضوی، مازندران و قزوین به تولید این محصول با ظرفیت اسمی بالغ بر 2.800.000 عدد مشغول فعالیت هستند و مازاد نیاز کشور از راه واردات تامین می شود.

 

مشخصات سرمایه گذاری طرح توجیهی تولید کیسه هوای خودرو

ظرفیت تولید: 400.000 عدد سالانه

نرخ برابری دلار: 27000 تومان

مساحت زمین مورد نیاز: 6000 متر مربع

زیر بنای مورد نیاز: 3.600 متر مربع

تعداد نیروی انسانی: 55 نفر

سرمایه گذاری ثابت: 23 میلیارد تومان

میزان ارزش ماشین آلات: 16 میلیارد تومان

نرخ بازده داخلی: 30%

 

این مطلب در جهت آگاهی نسبی سرمایه گذار با طرح توجیهی تولید کیسه هوای خودرو نوشته شده است و ارقام سرمایه گذاری تقریبی است.

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

 

درخواست تهیه بیزینس پلن

02191301868 - 09136717173

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه