طرح توجیهی تولید مقوا اینوربرد

رح توجیهی تولید مقوا اینوربرد

در این مقاله به معرفی ابعاد مختلف طرح توجیهی تولید مقوا اینوربرد از حیث ضرورت تولید، الزامات تولید، مواد اولیه و معرفی ماشین آلات مربوطه و همچنین برآورد اقتصادی طرح به اجمال پرداخته شده است.

اینوربرد یا ایندربرد و یا حتی ایندل برد! نام مقوایی سفید رنگ است که شاید تا به حال نام آن را نشنیده باشید اما جالب است که این مقوا، پر مصرف ترین مقوای مورد استفاده در دنیای پیرامون ماست.

اینوربرد مقوای سفید رنگی است که به دلیل داشتن بافت مناسب و مقاوم در بسته بندی اقلام بهداشتی و مواد غذایی کاربرد دارد و تقریبا تمام بسته بندی های مقوایی بهداشتی و غذایی که روزانه با آن سرو کار داریم ازین مقوا تولید می شوند. قیمت و سختی مناسب سبب شده تا این مقوا به پر مصرف ترین نوع خود، در صنعت بسته بندی تبدیل شود و همانطور که گفته شد در بسته بندی کالاهای بهداشتی، دارویی و غذایی ازین مقوا استفاده می کنند. سختی مقوا ازین جهت اهمیت دارد تا در حین چاب روی آن مشکلی در شکل و ظاهر آن ایجاد نشود و قدرت کافی را برای محافظت از محصول دارا باشد.

روان بودن مقوا ویژگی مهمی است که اگر نباشد مشکلات زیادی را موقع چاپ به وجود می آورد. روانی سبب می شود تا جوهر روی سطح مقوا به طور یکنواخت گسترده شود و از پخش شدگی و درهم ریختگی رنگ ها حین چاپ ممانعت به عمل آورد.

این مقوا در گرماژ های متفاوتی تولید می شود که هر کدام بنا بر مورد استفاده، انتخاب می شوند. گرماژ های این مقوا مانند سایر مقواهای موجود در بازار 250، 275، 300، 350 و 400 گرم بر متر مربع است.

مقوای اینوربرد از مواد بازیافتی تولید می شود و این خود عامل مهمی در حفظ محیط زیست است. در اینجا منظور از مواد بازیافتی هر نوع کاغذ و مقوا موجود می باشد که شامل انواع کاغذ های تحریر، روزنامه، مقوای انواع بسته بندی ها، کارتن ها و .. که پس خمیر شدن، طی فرآیندهای گوناگون شست و شو آلودگی ها و رنگ های خمیر از آن جدا شده و خمیر یکدست سفید حاصل می شود.

از دیگر خواص این مقوا بالا بودن دانسیته آن است. این عامل سبب می شود مقوا در عین مقاومت، انعطاف پذیری بالایی داشته باشد و موقع خم شدن، دچار شکستگی و پارگی نشود.

سایر کاربرد های این محصول در جعبه های شیرینی، جعبه کبریت، جعبه کفش و .. می باشد.

هم اکنون نزدیک به 30 واحد تولیدی در کشور با ظرفیت اسمی 83.690 تن سالانه به تولید این محصول مشغول اند. مقوا اینوربرد از جمله کالاهایی است که مازاد نیاز داخل از طریق واردات تامین می شود. به همین جهت تولید آن صرفه اقتصادی بالایی داشته و از طرفی از برون رفت ارز کشور جلوگیری می کند.

کد آیسیک طرح توجیهی تولید مقوا اینوربرد

متداول ترین دسته بندی و طبقه بندی در فعالیت های اقتصادی همان تقسیم بندی آیسیک است. تقسیم بندی آیسیک طبق تعریف عبارت است از: طبقه بندی و دسته بندی استاندارد بین المللی فعالیت های اقتصادی، این دسته بندی با توجه به نوع صنعت و محصول تولید شده به هر یک از کدهای دو، چهار و هشت و ده رقمی اختصاص داده می شود، کدهای آیسیک مرتبط با طرح توجیهی تولید مقوا اینوربرد در زیر آورده شده است.

کدآیسیک مقوا روکش شده: 2101412346

کدآیسیک سایر انواع مقوا طبقه بندی نشده: 2101312345

مشخصات سرمایه گذاری طرح توجیهی تولید مقوا اینوربرد

ظرفیت تولید: 450 تن

نرخ برابری دلار: 25000 تومان

مساحت زمین مورد نیاز: 4.000 متر مربع

زیر بنای مورد نیاز: 1.500 متر مربع

تعداد نیروی انسانی: 38 نفر

میزان سرمایه گذاری ثابت: 19 میلیارد تومان

میزان ارزش ماشین آلات: 9.5 میلیارد تومان

نرخ بازده داخلی: 43%

این مطلب در جهت آگاهی نسبی سرمایه گذار با طرح توجیهی مقوا اینوربرد نوشته شده است و ارقام سرمایه گذاری تقریبی است.

استفاده از کلیه مطالب این سایت برای عموم آزاد می باشد، فقط در راستای حفظ زحمات تیم تولید محتوی ما خواهشمندیم در صورت برداشت از این محتوی لینک ما را درج نمایید. باسپاس

درخواست تهیه بیزینس پلن

02191301868 - 09136717173

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه