آموزش کار با پایگاه داده Realm در اندروید استودیو

بعد از این که الکساندر و بیارن پایگاه داده Realm رو معرفی کردند ؛ دیری نشد که مورد استقبال گسترده توسعه دهندگان و برنامه نویس ها قرار گرفت ، و تونست جای خودش رو در بین گوشی های موبایل باز کنه . به طوری که حدود 9 ماه بعد از معرفی Realm ، این دیتابیس ، روی بیش از 100 میلیون گوشی موبایل مشغول به کار بود . و امروز بعد از قریب به 3 سال ، ریلم مدعی هست که پلتفرمش در بیش از ۵۰۰ میلیون دستگاه گوشی‌هوشمند اجرا و مشغول به کار است .

کارشناسان یکی از اصلی ترین دلایل پیشرفت پلتفرم Realm رو ، استفاده برخی از اپلیکیشن های مشهور و محبوب مثلPinterest ، LINE ، Groupon ، twitter و … دونستند ؛ که علاوه بر این اپلیکیشن ها ، شرکت های مشهور دیگری نظیر SONY ، Amazon ، Google ، Ebay ، Adidas ، Intel ، Dropbox ، Cisco ، Netflix ، Nike از سرویس Realm استفاده کردند.

روند پیشرفت پلتفرم Realm به صورتی هست که الکساندر استیجسن در این خصوص گفته است که : ” از هر ده اپلیکیشنی که این روزها توسعه پیدا می‌کند، یکی از ریلم استفاده می‌کند. این روند در حال رشد در آینده به دو اپلیکیشن از هر ده مورد که در حال توسعه است، افزایش خواهد یافت.”

پایگاه داده Realm چیست؟

ریلم درواقع یک پایگاه داده امبد شده هست که روی گوشی های هوشمند اجرا میشه . همونطور که خودتون بهتر از من می دونید ، اغلب دیتابیس ها برای بحث های امنیتی از دید کاربران مخفی می مونند و تنها کسی که حق داره با دیتابیس کار کنه اپلیکیشن (یا بهتر بگم ، کدها برنامه نویس) هست . پایگاه داده Realm ، یک همچین امکانی رو به شما میده ، و شما می تونید با استفاده از این دیتابیسه قدرتمند ، داده هاتون رو به راحتی و با سرعت بالایی اضافه ، حذف و یا بازیابی کنید .

کار با پایگاه داده Realm پیشنیاز هم داره؟

هم بله و هم نه ?

برای کار با پایگاه داده Realm بهتره که شما نحوه کار با دیتابیس Sqlite رو بلد باشید . چون اینطوری با نحوه ساز و کار Realm بیشتر آشنا میشید و قدرتی که این دیتابیس به شما میده رو بهتر حس می کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه