کار با فایل ها و امنیت داده های دریافتی و ارسالی در اندروید

اصلا کار با فایل ها ینی چی…؟؟؟!!

وقتی یک برنامه نویس جدای از نوع سیستم عاملی که داره باهاش کار میکنه از کلمه کار با فایل توی صحبتاش استفاده می کنه ؛ در مرحله اول منظورش روش های ذخیره سازی روی دیسک یا همون حافظه سخته ، و در مرحله دوم نحوه مدیریت کردن اون فایل هاست (که کپی ، کات و تغییر نام از موارد مشهور مدیریت فایل هستند)

اگه بخوام برای مورد اول بیشتر توضیح بدم ، می تونم اینطوری بگم که : وقتی شما داخل برنامه تون از متغیر ها ، آرایه ها ، اشیا و … استفاده می کنید ؛ سیستم عامل به ازای هر کدوم از این مواردی که استفاده کردید ؛ خونه هایی از RAM سیستم رو بهش اختصاص میده . اما یک مشکلی که این وسط هست این که ، این اطلاعات فقط تا موقعی زنده هستند که برنامه شما در حال اجرا باشه . یعنی به محض این که برنامه تون رو بستید تمامی اطلاعات از روی RAM پاک میشه و از بین میره ?

حالا بعضی از مواقع پیش میاد که شما قصد دارید اطلاعات خودتون رو ذخیره کنید . مثلا میخواید تنظیماتی رو که برای برنامه مشخص کردید (فونت برنامه ، سایز متن ، فاصله بین خطوط و …) رو یک جای ذخیره کنید ؛ تا وقتی برنامه رو مجددا اجرا کردید دیگه نیازی به تنظیم مجدد نباشه و تمامی تنظیمات از یک جایی که اون ها رو ذخیره کردید مقدار دهی بشه . توی یک همچین مواقعی از روش های ذخیره سازی داده ها استفاده میشه که ساده ترین اون روش ها ، کار با فایل ها هست .

توی دوره کار با فایل چی یاد می گیریم…؟؟؟!!

شما توی این دوره با مباحث پایه ای و اصلیه کار با فایل ها در اندروید آشنا میشید ، و یاد می گیرید که چطور از اون ها استفاده کنید .

اگه بخوام این دوره رو به سه قسمت تقسیمش کنم اینطوری میشه :

01 – کار با فایل ها : شما یاد می گیرید که چطور اطلاعاتتون رو روی فایل ذخیره کنید ، از فایل بخونید و همچنین این که به چه صورت فایل هاتون رو مدیریت (کپی ، کات ، تغییر نام ، فیلتر) کنید

02 – امنیت در کار با فایل : توی این قسمت با روش های مختلف Data Encryption آشنا میشید و یاد می گیرید که چطور با استفاده از الگوریتم AES فایل های خودتون رو امن کنید .

پ . ن : بد نیست صحبت های جادی (پدر لینوکس ایران) رو هم راجع به امنیت گوش بدید ? – دانلود از گوگل درایو (کلیک کنید)

03 – ساختن یک پروژه عملی : برای این که یک خروجیه قابل قبول از کارامون داشته باشیم . تصمیم گرفتم که پروژه ساخت دفترچه تلفن رو براتون پیاده سازی کنم . منتهی قبل از این که بخواین آموزش ساخت دفترچه تلفن رو ببینید ؛ حتما آموزش کار با Custom ListView رو نگاه کنید و خوب یاد بگیریدش .

سرفصل های دقیق دوره کار با فایل چیا هست؟

سرفصل های این دروه عبارتند از :

01 – Create File & Directory

02 – Write & Read From File

03 – (Write & Read From File – (Private Mode

04 – Delete File & Directory , Get List Of File

05 – Rename & Copy & Cut

06 – Security & Encryption

07 – Designing Contact Book

08 – How to Add Contact

09 – How to Show Contact Info

10 – Use File In Contact Book

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه